Кригла Пиво

Odd Future со свој дизајн на пивска етикета

Odd Future, алтернативниот хип-хоп колектив од Лос Анџелес си дизајнираше своја пивска етикета за лимитираната серија од Warsteiner пивото. Пивските шишиња ќе бидат достапни само во Париз од 20-ти до 25-ти август на штандот од Odd Future во бутикот Colette каде ќе имаат свој настап на 23-ти август.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар