Кригла Пиво

Како да направите новогодишна елка од пивски шишиња

Како да направите новогодишна елка од пивски шишиња

Дојде времето за китење на новогодишните елки. Доколку сакате оваа година да имате нешто поразлично ние ви предлагаме да си направите новогодишна елка од пивски шишиња.

Следново видео може да ви послужи за да си направите мала новогодишна пивска елка. Доколку преферирате поголема, само зголемете го бројот на шишиња. И не заборавајте да ни испратите слика од вашата елка од пива 🙂

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар