Кригла Пиво

Нови имиња на Пивофест 2013

Даниела Мартиновиќ

Владо Георгиев, Даниела Мартиновиќ, Халид Бешлиќ и Вера Јанковиќ се новите имиња кои ќе настапуваат на годинешниот Пивофест во Прилеп. Тие им се придружуваат на веќе потврдените 2CELLOS, Горан Бреговиќ и Inna. Потсетуваме дека Пивофест 2013 ќе се одржува од 18-21 јули на стандардната локација. Еве го засега нецелосниот распоредот на изведувачи:

18 јули:

 • 2CELLOS
 • Вера Јанковиќ

19 јули:

 • Владо Георгиев
 • Inna

20 јули:

 • Даниела Мартиновиќ
 • Халид Бешлиќ

21 јули:

 • Горан Бреговиќ и оркестарот за свадби и погреби

Како и минатата година обезбеден е бесплатен кампинг на „Могила“ за сите посетители каде ќе има ограден простор за шатори за спиење, бесплатни тушеви, кафе за расонување и простор за одмор.

 

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

24 коментари

 1. Ibe palikuka June 13, 2013 во 2:58 pm

  ne brzajte so programata..shirite dezinformacii samo..ebago 🙁

 2. nekoj nekojsi June 13, 2013 во 4:02 pm

  Se ubo za programava ama nikako da donesite nekoj so pesni za pienje 🙂 kako na primer: Aca lukas,Zheljko Samardzic itn.itn…

 3. Ivana June 13, 2013 во 6:43 pm

  Tebe nekojsi ako ti se pija, pijaj si doma 😀

  a programava e zhiva glupost, se nadevam deka se samo dezinformacii 😀

 4. Stefan June 13, 2013 во 6:54 pm

  abe eden pejac salam da ne se doneselo samo Halid Beslic vredi.. za lani sekoja cest odlicni peaci imase ali godinava tesko.Abe donesete go Aca Lukas da vidite sho e publika a ne ovie tresacive. Aca Lukas,Halid Beslic, Dino Merlin,Zeljko Samardzic,Adil,Allegro bend.. e ova se pejaci.

 5. Пивопија June 14, 2013 во 3:09 pm

  Ја устаа работава, тоталка! Барем Дејан Петровиќ да го донесеа, Аца Лукас, Самарџич, Мерлин некој од нив. Таква музика се бара на ваков настан не овие. Се надевам дека е дезинформација искрено.

 6. Пивопија June 14, 2013 во 3:17 pm

  Ја усраа работава, тоталка! Барем Дејан Петровиќ да го донесеа, Аца Лукас, Самарџич, Мерлин некој од нив. Таква музика се бара на ваков настан не овие. Се надевам дека е дезинформација искрено.

 7. Nenad June 14, 2013 во 6:49 pm

  Se gleda deka organizaciata saka da zaraboti nekoj denar poveke so vakava program 😀

 8. Mihaela June 15, 2013 во 12:12 pm

  donesetegi One Direction pa ce vidite kolku luge ke se seoberat 🙂

 9. jane June 16, 2013 во 3:20 pm

  abe ne mi gajle koj ke bide vazo e da ima pivo DAP I KRALI MARKO PIVO,PIVO I SAMO PIVO I ZGODNI PRILEPCANKI.daj da go napravime da se zgolemi ovaa tradicija vo prilep da se sobereme makedonci i makedonki vo PRILEP

 10. Mile June 16, 2013 во 6:28 pm

  Јебо вас Аца Лукас
  Донесете ги продиџи бре људи. Дип парпл, AC DC и мејден

 11. Dositeo June 19, 2013 во 2:47 pm

  ДОНЕСЕТЕ НЕШТО ДОБРО!!!!!!!!!!!!!!!! ШТО Е ОВА???? СРАМОТА. НИ ТРЕБА НЕШТО ДА НЕ ИСТРЕСЕ

 12. Aku Dama June 19, 2013 во 2:49 pm

  zostoo kako vo skopje ne gi donesete rage against the machine? i use mnogu takvi…ete i dubioza i sars neka bidat..kolku bendovi makedonski dobri ima vie kakvi nosite.SRAMOVI

 13. mozdasamlud June 21, 2013 во 12:23 am

  Ke bidi dobro da gi donesat Galija 🙂 moe mislenje.

 14. kika June 23, 2013 во 1:33 am

  abe super posebno vtorata i tretata vecer <3 omilenite pejaci/cki.

 15. Не ти кажују :D June 23, 2013 во 3:11 pm

  Од тука само 19 е океј.. 🙂

 16. SKpivo June 24, 2013 во 11:13 am

  Ova e nekoja zaebancija so programava???preku k…. od Goran Bregovic,a za ostanatite ke se osekam kako da sum vo gradinka na prestava od tolku pejaci bas ovie epa zatoa ke propadne cela manifestacija

 17. Blond June 25, 2013 во 9:53 am

  doneste CARL COX SWEDISH HOUSE MAFIA 2 CELLOS I LOVE HOUSE 😀

 18. rahela June 30, 2013 во 3:04 am

  a bre ova godina kafasrofa programata

 19. millla July 2, 2013 во 2:20 pm

  elitni odredi , merlin, aca lucas i neli bese rozga najavena sega pa izleze danijela ….
  ovaa godina definitivno ce bidi cist promarsaj

 20. elena July 3, 2013 во 4:00 pm

  Donesete gi Tom Boxer & Antonia !

Додади нов коментар