Кригла Пиво

Nina Dobrev и Jimmy Fallon играат гигантски Beer Pong

Nina Dobrev кај Jimmy Fallon

Nina Dobrev играше гигантски Beer Pong против Jimmy Fallon во неговото „The Tonight Show“ на NBC. Ѕвездата на „The Vampire Diaries“ има одбојкарско искуство во нејзиниот колеџ во Канада, а својот спортски талент го докажа и во оваа позната пивска игра. Сепак за да откриете кој победи ќе мора да го изгледате видеото 🙂

Извор: Usmagazine.com

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар