Кригла Пиво

Newcastle: Како би изгледала реклама за пиво во „Vikings“?

Newcastle: Како би изгледала реклама за пиво во „Vikings“?

Newcastle пиварницата уште еднаш смисли одличен начин како да го изрекламира својот бренд, овојпат заедно со History каналот и стартот на третата сезона од популарната серија „Vikings“.

Изгледа дека луѓето од ТВ каналот не биле воодушевени од предлогот за пласирање на Newcastle Brown Ale во самата серија, па морала да се направи специјална едиција ново пиво Newcastle Vikings Amber Ale кое е достапно во селектирани барови во 10 американски држави.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар