Кригла Пиво

Како да наздравите на 15 јазици

Како да наздравите на 15 јазици

Бидејќи е време на празници, Budweiser се потрудиле да нè научат како да наздравиме со пријателите од различни делови на светот. Прочитајте и слушнете го изговорот во следново видео:

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

1 коментар

Додади нов коментар