Кригла Пиво

Најевтиното пиво на Октоберфест 2015 ќе чини 10 евра

Најевтиното пиво на Октоберфест 2015 ќе чини 10 евра

Познати се цените за годинешниот Октоберфест кој што ќе се одржи од 19-ти септември до 4-ти октомври во Минхен. Најевтината кригла од 1л. пиво (позната како Maß) ќе изнесува 10 евра, додека најскапата 10.40 евра. Минатата година најевтиното пиво се купуваше за 9.70 евра.

Во продолжение и цените на сите пива, како и споредбата на цените кои што беа минатата година. Просечно посетителите на фестивалот ќе треба да потрошат 3.17% повеќе на пиво оваа година.

Најевтиното пиво на Октоберфест 2015 ќе чини 10 евра

Извор: Oktoberfest.de

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар