Кригла Пиво

Пивофест 2015 од 16 до 19 јули

Општина Прилеп го најави годинешното издание на фестивалот на пивото и скарата, Пивофест за периодот од 16-ти до 19-ти јули.

Пиво фест 2014

Бидејќи музичката програма не е утврдена сè уште, сите интернет корисници имаат можност на Facebook да гласаат за нивни омилени изведувачи и бендови од Македонија и Балканот кои сакаат да ги видат на годинешниот фестивал. Гласањето е на следниов линк: Facebook.com/OpstinaPrilep

Ова се изведувачите и бендовите за кои може да гласате.

Македонски изведувачи од забавната сцена:

 • Нокаут
 • Куку Леле
 • Сара Мејс
 • Каролина Гочева
 • Љубојна
 • NEXT TIME
 • Кирил Џајкоски
 • Дуки Бојаџиев
 • ДНК со бенд

Македонски изведувачи од народната сцена:

 • Благоја Груевски
 • Елена Велеска
 • Наум Петрески
 • Јордан Митев
 • Ферус Мустафов
 • Марјан Коцев
 • Анета и Молика
 • Маестро бенд
 • Татјана Стефановска
 • Мишко Крстевски

Балкански ѕвезди:

 • Оливер Драгоевиќ
 • Дино Мерлин
 • Гоца Тржан
 • Јелена Томашевиќ
 • Масимо Савиќ
 • Сека Алексиќ
 • Дејан Петровиќ
 • Неда Украден
 • Милица Павловиќ
 • Аца Лукас
 • Јелена Карлеуша
 • Џибони

Балкански бендови:

 • Бајага
 • Лексинктон
 • Парни Ваљак
 • Тропико Бенд
 • Колонија
 • Прљаво казалиште
 • Парти брејкерс
 • Лајбах
 • Галија
 • Фрајле

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

4 коментари

 1. Vase June 4, 2015 во 10:53 pm

  pozovite @Silente na drugi stage, divna pop-rock grupa iz dubrovnika 😀

 2. Благојче Ќимоски June 6, 2015 во 8:59 am

  Сакам да му честитам на организаторот за сите досегашни организации, но и да му посакам многу успех во годинашната организација за 2015 год. Исто така сакам да спомнам и тоа дека ја давам целосната поддршка и гласам за Дино Мерлин и Оливер Драгоевич да настапат на овогодишниот Пиво Фест 2015 год. Многу успех и Многу забава посакувам за сите посетители …

 3. Kristina June 14, 2015 во 11:56 pm

  Dino merlin ili aca lukas

Додади нов коментар