Кригла Пиво

Најава за Пиво-Фест 2013 во Прилеп

Пивофест 2012

Единаесеттото издание на фестивалот на пивото и скарата во Прилеп – Пивофест, оваа година ќе се одржува од 18 до 21 јули. Организаторите и локалната самоуправа најавуваат досега најбогата музичка програма, но и најголем избор на пиво и скара. Една од најубавите новости треба да биде унифицираната музика на сите штандови, а исто така се најавуваат и спортски натпревари и културни манифестации во рамките на фестивалот.

За прв пат оваа година, организаторите им даваат можност на посетителите сами да си одберат дел од изведувачите. На официјалната веб страна е поставена анкета преку која може да се гласа за повеќе од 30 изведувачи. Од странските артисти тука би требало да ги споменеме: Carl Cox, 2Cellos, Phil Hartnoll од Орбитал, Swedish House Mafia и Tom Boxer & Antonia. Од македонските и екс-ју изведувачите може да се бира помеѓу: Архангел, Горан Брегович, Џибони, Прљаво Казалиште, Плави Оркестар, Дивље Јагоде, Дино Мерлин, Едо Мајка, Галија, Бајага, Каролина Гочева, Елена Ристеска и тн.

За крај, можете да прочитате нешто и од минатата година: Осврт кон Пивофест 2012

Дубиоза Колектив на Пивофест 2012

Есма на Пивофест 2012

 

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

50 коментари

 1. Sebastian Ingrosso April 13, 2013 во 6:32 pm

  Swedish House Mafia веќе не постои. Ќе имате среќа ако барем еден од нив договорите за настап. пример Axwell..

 2. Kiko April 13, 2013 во 6:34 pm

  Dino Merlin ! 😀

 3. Александар April 13, 2013 во 10:33 pm

  ЏИБОНИ

 4. Annazac April 14, 2013 во 10:57 am

  Да, да „одлична“ програма како и секоја година јас сум апсолутно сигурна дека ќе преовладува турбофолкот. Мислам Сузана Гавазова по кафани можете секогаш да ја слушнете, овде на Пиво Фест ја носите -.-

  • Кригла Пиво April 14, 2013 во 12:56 pm

   За жал ние не сме одговорни за програмата туку организаторите на Пивофест. Но овде можеш слободно да си пишеш што би сакала ти да има од музички изведувачи освен наведените. Ако ништо друго можеби некој од надлежните ќе прочита 🙂

 5. Sara April 14, 2013 во 12:20 pm

  koa veke nie odbirame vmetnetego i Oliver Dragojevic!

  • Кригла Пиво April 14, 2013 во 12:49 pm

   Сара, Кригла Пиво не е организатор на Пивофест, овие имиња се предложени од организаторите и се гласа на официјалната веб страна 🙂

   • Aleksandar May 22, 2013 во 12:47 am

    do organizatorite na pivo fest….neka napravat napori da gi viknat bebek,tifa i alen za sabotata na 20 juli….,,,nedela 21 juli neka bide dino merlin…….POZZZZ

 6. Goran April 14, 2013 во 1:51 pm

  Dino merlin 🙂

 7. Aneta April 14, 2013 во 2:13 pm

  Amadeus bend 😀
  Flamingosi

 8. TANJA April 14, 2013 во 9:20 pm

  AKO MOZI DA SE DONESEI ACA LUKAS ILI AZIS BI BILO MNOGU SUPER

 9. Goran April 29, 2013 во 8:39 pm

  Phil Hartnoll!!!!! Bez razmisluvanje i Arhangel…

 10. rahela May 5, 2013 во 12:17 am

  aca lukas

 11. Стефан May 5, 2013 во 3:34 am

  ГАЛИЈАААААААА !!!!

 12. Renata May 8, 2013 во 9:40 pm

  sekako deka DINO MERLIN

 13. Dario May 8, 2013 во 9:42 pm

  ДИНО МЕРЛИННН !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 14. Ana May 9, 2013 во 1:44 am

  Aca Lukas definitivno….

 15. directioner May 11, 2013 во 1:15 am

  one direction

 16. Tedy May 11, 2013 во 9:16 am

  One Direction

 17. ivana May 11, 2013 во 6:09 pm

  One Direction

 18. Irena May 12, 2013 во 8:21 pm

  Dino Merlin

 19. bojan May 14, 2013 во 5:33 pm

  DRAGANAA MIRKOVIC!!!!

 20. Alex May 21, 2013 во 6:53 am

  Од горе наведениве дефинитивно Дино Мерлин!! Предлог мои е Боби Андонов и може и некоја Блгарка

 21. Andrey May 21, 2013 во 10:51 pm

  Дино Мерлин!!!

 22. Aleksandar May 22, 2013 во 12:55 am

  bebek,tifa i alen….i merlin……ovie obavezno neka bidat…..sabota,nedela

 23. Dragan Dimovski May 29, 2013 во 10:14 pm

  Moze i Zdravko Colic ili Djordje Balasevic

 24. srcka May 29, 2013 во 11:56 pm

  dubioza kolektiv stajte gi ili sars,jeste bea minatata godina ali mnogu bolje mladata publika ke si pomine so niv odkolku so karolina,elena i drugi,i plus ke vi ja napravat bas taa euforija kakva sto treba da bide kako za mladinava,a ne drugive..

 25. filip May 30, 2013 во 12:21 am

  divlje jagode odma !

 26. filip May 30, 2013 во 12:27 am

  bi bilo interesno dokolku donesat bilo koja ex yu grupa

 27. еден чоек June 1, 2013 во 3:56 am

  Балашевич, Дино Мерлин и Аца Лукас. (фала) 😀

 28. eva June 1, 2013 во 4:17 pm

  ONE DIRECTION

 29. petko June 3, 2013 во 4:37 pm

  ako nosat od usa neka gi donesat 1D i tejlor ako nosat srbski neka bidat aca lucas, maya, dino merlin, a makedonski bi mozelo da gi donesite sanja risteska, elvir, toni zen, slatkar, jovan jovanov, vrcak, tamara.. i ostanatite 😀 milo mi e ako bidat tie 😀 😀 😀

 30. petko June 3, 2013 во 4:38 pm

  no sepak bi sakala da bide tamu sanja risteska 😀 a bidejki ima samo malku pesni mozi 3tata vecer megu prvite 😀

 31. Веки June 3, 2013 во 5:08 pm

  Архангел и Дино Мерлин

 32. јонче June 5, 2013 во 2:42 pm

  МАДОНА + РОБИ ВИЛИЈАМС + ЧИЧОЛИНА 🙂

 33. Hristina June 9, 2013 во 2:33 pm

  SWEDISH HOUSE MAFIA OBAVEZNO <3

 34. Јасмина June 12, 2013 во 9:47 am

  АМАН бре луѓе мрчатори невиден сте !!! Се’ нешто ви фали, овој да се донесе, оваа да се донесе o_O… Па што не донесете вие некој м ?! Е, ајде ве замолуваме да ги донесете Britney Spears, Rihanna, Beyonce, Lady Gaga, Depeche Mode, Maroon 5, Christina Aguilera…. итн. Мислам стварно дај олабавете малку. Не мрчете многу, ако ви се допаѓа програмата одете, ако не, НЕ МОРАТЕ никој не ве тера со сила и не МРЧЕТЕ !!!

 35. Nenad Serafimoski June 13, 2013 во 2:01 pm

  za site generacii po nesto ,a za mladite tinejgeri bi go preporacal….znam deka e tesko ama do godina mozda bi mozelo,da dojdi Justin Bieber,pa za stredni godini i postari Aca Lukas,Dino Merlin,Oliver Dragoevic,Doris Dragovic,Dragana Mirkovic….ima mnogu drugi koi bi mozele da se donesat,a sto ne bile vo Prilep,na Pivo fest…..pozzzzz..

 36. Mihaela June 13, 2013 во 9:25 pm

  Spored mene…. najdobro ke bide da donesite nekoi stranski peaci kako na primer one direction ili nekoj drugi da napravat mnogu ubava atmosvera i da se sobere cela makedonija i nekoi luge od sosednite zemji pozz 🙂 ii ve zamoluvam ako moze da mi ja pratite oficijalnata strana za pivo festov

 37. vlado June 15, 2013 во 9:07 pm

  Dino merlin,divje jagode

 38. Hristina June 18, 2013 во 11:33 pm

  prljavo kazaliste i karolina goceva

 39. ana June 19, 2013 во 11:13 pm

  S.A.R.S

 40. Toni July 8, 2013 во 12:34 pm

  Dino Merlin!!!

 41. Elena July 11, 2013 во 1:49 pm

  ako vekje ste zapnale so preterizam i so one direction. moj predlog za da imate povekje publika i zabava kje bide da gi donesete metallica , pantera , in this moment , katatonia , rammstein , agalloch , dream theater 😀 da se iskoristi prostorot 😀

 42. svetle July 17, 2013 во 5:38 pm

  KALIOPI !!!!

 43. stefan July 19, 2013 во 3:59 am

  dino merlin parni valjak plavi orkestar

 44. stefan July 19, 2013 во 4:01 am

  ribja corba

 45. stefan July 19, 2013 во 4:02 am

  bajaga

 46. stefan July 19, 2013 во 4:19 am

  mr. black

 47. gordanaivesna July 20, 2013 во 6:24 pm

  Justin bieber i one direction

Додади нов коментар