Кригла Пиво

Целосна музичка програма за Пиволенд 2015

Музичката програма за Пиволенд е комплетирана. Од 2 до 6 септември ќе уживаме во различни жанрови на музика: рок, поп-рок, инди, реге, ска, етно, world music, хип хоп, електро, метал, панк и фанк. Победниците на конкурсот за млади бендови ќе бидат објавени на 28-ми август, а тогаш ќе биде објавена и програмата за алтернативниот стејџ. Наскоро ќе има повеќе информации и за сите видови пиво кои ќе можат да се пробаат на овогодинешниот фестивал на пивото.

Целосна музичка програма за Пиволенд 2015

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар