Кригла Пиво

Објавена музичката програма на првиот пиво фест во Дојран

Објавена музичката програма на првиот пиво фест во Дојран

Организаторите на првиот дводневен пиво фестивал во Дојран ја објавија музичката програма. Се надеваме дека наскоро ќе објават и во кои видови на пиво ќе може да уживаат посетителите кои ќе одлучат да го посетат.

29.07 (петок):

 • Blackberries Band
 • Даниел Кајмакоски
 • Наум Петрески
 • Слаткаристика
 • DJ Che

30.07 (сабота):

 • Replay Band
 • Марко Logout
 • Фиц (СТУДЕНИ НОЗЕ ) ACOUSTIC LIVE
 • Bjelo Dugme Tribute by Vlatko Ilievski
 • Dzambo Agushevi Orchestra
 • Cyrillic

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар