Кригла Пиво

Митови за темните пива

Митови за темните пива

Мит 1: Сите темни пива се со побогат и потежок вкус
Мит 2: Темните пива имаат повеќе калории
Мит 3: Сите темни пива имаат повисок процент на алкохол

Погледнете го видеото за да слушнете зошто овие тврдења за темните пива не се точни.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар