Кригла Пиво

Маркер за пивски шишиња

Маркер за пивски шишиња

Доколку често ви се случува да ви го земат пивото (случајно или намерно) кога сте излезени во некое кафуле, ова е супер решение. Маркер кој може да го поставите на вашето пивско шише дека истото е резервирано 🙂

Изгледа баш кул, а можете и сами да си го испринтате доколку имате 3D печатач. Фајловите можете да ги преземете од сајтот на Thingiverse.com

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар