Кригла Пиво

Македонија-Чешка (ЕП во ракомет, Србија 2012)

Македонските навивачи во Ниш

Во последниот решавачки натпревар од групната фаза на европското ракометно првенство во Србија, Македонија ја совлада Чешка со резултат од 27-21 и нашите ракометари ни обезбедија пласман во вториот круг каде ќе играме уште 3 натпревари во Белград со домаќинот, Данска и Полска.

Пеколната атмосфера на самиот натпревар сигурно веќе ја забележавте на телевизија и читавте низ медиумите, а ние преку мала галерија ви пренесуваме само мал дел од тоа:

Ние за жал нема да бидеме присутни во Белград, но затоа тука се нашите колеги од Kajgana.com кои редовно од лице место известуваат за сите случувања на теренот и надвор од него.

Објавено на 20.01.2012

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар