Кригла Пиво

Мајмун пие пиво

Се сеќавате на детската песничка „Мајмун јадел попара“ од Златно Славејче? Тоа беше во далечната 1989 година, а до денеска работите се променија. Сега наместо попара и банани, мајмунот од видеото подолу плаче за пиво.

Погледнете сами, ние веруваме дека тоа во шишето е пиво.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар