Кригла Пиво

Магијата на Хајнекен

Магијата на Хајнекен
Триминутна сцена од документарниот филм „Магијата на Хајнекен“ која ни прикажува дел од процесот на создавање, чистење, полнење и пакување на шишињата со Хајнекен пиво. Во видеото ќе можете да видете и како се отфрлаат оние шишиња кои не ги задоволуваат високите критериуми на Хајнекен групацијата.

Режисер на „The Magic of Heineken“ е Michael Warren, a филмот беше промовиран во Амстердам на почетокот од овај месец. Неколку слики од премиерата можете да погледнете на следниов линк.

Објавено на 29.05.2012

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар