Кригла Пиво

Локали со најскапо пиво во Прага

Локали со најскапо пиво во Прага

Прага е еден од најважните пивски градови и сигурно нема љубител на пиво што не би сакал да го посети. Honest Prague Guide е проект кој има за цел да ги информира странските туристи на замките кои што може да им ги направи локалното население, односно поединци кои што се обидуваат да извлечат што повеќе пари од многубројните туристи.

Ви препорачуваме на сите што планирате да ја посетите Прага во скоро време да си ги изгледате сите видеа, а подолу е видеото каде што се открива кои локали треба да се избегнуваат заради нереално високи цени како на пивото така и на храната.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар