Кригла Пиво

Курт Кобејн е жив и пие пиво во новата реклама за Bavaria Radler

Курт Кобејн е жив и пие пиво во новата реклама за Bavaria Radler

Курт Кобејн, Мерлин Монро, Брус Ли, Џон Ленон, Елвис Присли и Тупак се живи, живеат среќно на пуст остров и пијат овошно пиво во новата бизарна реклама на Bavaria. Рекламата сигурно ќе стани вирален хит овие денови, иако не сме баш воодушевени од тоа како изгледа. Всушност, сепак се работи за радлер пиво 🙂

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар