Кригла Пиво

Куќа од соништата

Пиво од чешма

Пријателите на Рос одлучиле малку да се пошегуваат со него и да му ја претворат куќата во совршено место за секој љубител на пиво. Додека Рос е отсутен му ги заменуваат водоводните цевки со „пивоводни“ и кога тој се враќа дома од сите чешми му тече пиво. Откачено м?

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар