Кригла Пиво

Кригла од пластични шишиња за Пивофест

Кригла од пластични шишиња

Вкупно 370 пластични шишиња од пиво односно 15 кг. отпад се употребени за големата кригла што ја направи Пакомак за фестивалот на пивото во Прилеп. Криглата била работена 7 дена и ќе служи за собирање на отпадот што ќе го фрлаат посетителите на Пивофест кој ќе се одржува од 18-21 јули.

Извор: Facebook страна на Пакомак

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар