Кригла Пиво

Креативни пивски дизајни за Growler пиварница

Погледнете ги на сликата новите креативни дизајни што ги осмисли и реализира JDO Brand Design & Innovation за англиската пиварница Growler со која се опфатени пивата: Old Growler, Growler Bitter, Umbel, Lemon Head и Essex Border.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар