Кригла Пиво

Креативен отворач на лименка

Норвешката пиварница Mack осмисли и реализира интересен детал на своите лименки пиво со кои ќе се разликува од конкуренцијата и на своите купувачи ќе им понуди нешто уникатно. Во соработка со производителот на лименки, Rexam тие целосно го редизајнираа отворачот кој сега е во црвена боја и од него е отсечено мало иконче во форма на поларна мечка како симбол на Северниот Пол. Мал детал, голем маркетинг чекор.

Отворач на лименка пиво Mack

Објавено на 19.12.2011

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар