Кригла Пиво

Комплетирана програмата за Пиволенд 2012

На официјалниот сајт за Пиволенд 2012 се појави комплетната музичка и пивска програма за годинешното 5-ти издание на пивскиот фестивал која ви ја пренесуваме во целост. Посетуваме дека Пиволенд ќе се одржи од 29-ти август до 2-ри септември на паркингот пред спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје.

S.A.R.S. на Пивофест 2012 во Прилеп

Музичка програма на Пиволенд 2012:

Среда, 29-ти Август 2012

 • Bashoski
 • Eye Cue
 • Shine
 • The John
 • Last Expedition
 • Бајага & Инструктори

Четврток, 30-ти Август 2012

 • Bony Coxy
 • Trust us (Pink Floyd Tribute)
 • Pampers
 • SevdahBABY Live PA w/Djixx
 • Нокаут
 • Ареа

Петок, 31-ви Август 2012

 • Филип Славковски
 • PPS
 • Drum ‘n’ Zez
 • Garavi Sokak
 • Rambo Amadeus
 • Proces
 • Миле Кузмановски
 • Skandal Sastaf

Сабота, 1-ви Септември 2012

 • Петар Антевски
 • Triad
 • Negative
 • Elemental
 • Bjelo Dugme Real Tribute
 • Baildsa
 • Cherkezi
 • DJ Славе

Недела, 2-ри Септември 2012

 • DJ Ilich
 • Funk Shui
 • PM
 • S.A.R.S.
 • Riblja Corba

Листа на пива што ќе учествуваат според официјалниот сајт:

 • Скопско
 • Heineken
 • Amstel
 • Лашко
 • Corona
 • Paulaner
 • Murphy’s
 • Beck’s
 • Peroni
 • Kamenitza
 • Tuborg
 • Carlsberg
 • Bitburger
 • Duvel
 • Guinness
 • Kilkenny
 • Златен Даб
 • Крали Марко
 • Горско
 • Ledenika
 • Union
 • Stella Artois
 • Staropramen
 • Pan
 • Grolsch
 • Jelen
 • Hoegaarden
 • Chimay
 • Leffe
 • Варненско
 • Peja
 • Никшичко пиво
 • Lindemans
 • Kwak

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

5 коментари

 1. marjan August 28, 2012 во 4:20 pm

  proveri si ja listata na piva varnensko nikogas go nemalo kako i bitburger, ginis go nema ovaa godina niksisko isto taka peja isto taka, ovaa godina ke gi ima skopksa prilepska i bitolska od nasite od uvoznite bavaria, peroni, grolsch urquel corona, badvajzer, staro pramen, paulaner, stella artoa, kamenitza, i toa e toa plus belgiskite koi se posebna kategorija od ovie i nastrana

  • Кригла Пиво August 28, 2012 во 4:26 pm

   Здраво Марјан

   Листата на пива е земена од официјалниот сајт и од мобилната апликација. И претходните години беа најавувани пива кои ги немаше на штандовите, па кои од нив ќе ги има сигурно, ќе провериме на лице место. Поздрав

 2. marjan August 28, 2012 во 6:58 pm

  e pa toa e toa nedostatok na organizatorot za sto postojano potenciram samo vo makedonija na pivofestovi akcent se stava na muzickata programa otkolku na pivoto. nikoj ne ni zboruva za brendovite i razlikata vo vkusovite a da ne zborime i za stilovite. zatoa i pravat samo copy paste na listata na ucesnici za koi nekoi i nikogas i ne bile cudno no toa e

  • Кригла Пиво August 29, 2012 во 11:30 am

   За жал Марјан во право си. Наместо да се вадат нови видови и специјални пивофестовски пива, кај нас се трошат последните залихи и она пиво што е пред поминување на рокот на траење

 3. marjan September 1, 2012 во 10:28 am

  ne si pominal na vistinskoto mesto kade sto pivata traat i po 5 godini i se malku poskapi ama ima i zosto 🙂

Додади нов коментар