Кригла Пиво

„Кинки во нервозна џунгла“ на Т.Б.Трачери достапен за бесплатно симнување

Кинки во нервозна џунгла

„Кинки во нервозна џунгла“, четвртиот студиски албум на Т.Б Трачери сега е достапен за бесплатно симнување на следниов линк. Албумот заедно со обвивката и текстовите го имаме благодарение на членовите на бендот кои решија да им го поклонат на своите фанови кои не се во можност физички да набават копија од него. Доколку ви се допаѓа „Кинки во нервозна џунгла“ и понатаму можете да си го купите оригиналното ЦД на нивните настапи и со тоа да ја поддржете работата на бендот.

Терористичка Банда Трачери е рок бенд кој што е формиран во 1991 година во Куманово, а својот прв албум го издаваат дури во 2001 година. Најпрепознатливи се по концертите во живо и по искрените текстови на вокалот Кирчо Арсовски.

Дискографија:
„Клати и тркалај“ (2001)
„Купи ме“ (2003)
„Шлагери од Содома“ (2005)
„Кинки во нервозна џунгла“ (2011)

Состав:
Кирчо Арсовски – вокал, гитара
Кирил Арсов – бас
Андреј Анастасов Еди – тапани
Ивица Димитријевиќ – гитара
Александра Поповска – придружни вокали

Т.Б. Трачери

Кинки во нервозна џунгла:
1. Идол
2. Знам дека не ме сакаш
3. Дивајн
4. Кукла
5. Shitkicker
6. Лени
7. Зомби
8. Tracer uber alles
9. Ти мора да си Трачер
10. Вавилон, ти си Холивуд Вавилон
11. Onga Dance
12. На мене мисли ти
13. Жена ми
14. Jungle drums
15. Чоко
16. Линда
17. Leni dance (Bonus Edi remix)

Снимател: Ален Хаџи Стефанов
Mix: Андреј Анастасов, Ален Хаџи Стефанов и Ивица Јанкуловски
Мастеринг: Carl Saff
Дизајн: Кристина Божурска
Продукција: Т.Б.Трачери

Симни албум (Десен клик –> save link as…)

Објавено на 08.04.2012

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

2 коментари

  1. Текнувало April 19, 2012 во 2:23 pm

    А после save as можеш било каде да си го стаиш албумот в компјутер?

Додади нов коментар