Кригла Пиво

Карлинг со пивски буриња

Карлинг со пивски буриња

Зимските олимписки игри одамна завршија, но тоа не е причина во Ирска малку да се пошегуваат на сметка на еден од зимските спортови. Можеби немаат доволно снег, мраз и скијачки реквизити, но затоа имаат големи количини на пиво и пивска опрема.

Момците од Harry Byrnes пабот во Clontarf ни го претставуваат новиот национален спорт, Keg Curling или карлинг со кегови односно пивски буриња.

Извор: Breakingnews.ie

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар