Кригла Пиво

Како се прават пивски подметачи?

Како се прават пивски подметачи

Сте се запрашале ли некогаш како се прават пивските подметачи? Ако ве интересира, погледнете го ова 5 минутно видео од документарниот серијал „How It’s Made“ кој се емитува на Discovery Channel во Канада и Велика Британија како и на Science Channel во САД.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар