Кригла Пиво

Како се лади пиво во Канада

Една од подобрите работи во зима за љубителите на пивото е што скоро секогаш можат да имаат ладно пиво. Доволно е да го остават во просторија што не се загрева или на својата тераса. Но, на некои луѓе ни тоа не им е доволно па сакаат екстремно ладно пиво. Еве како една група на млади луѓе во близина на Онтарио, Канада нашле начин секогаш да имаат супер ладно пиво. Знаејќи ги временските услови таму, сигурно ова им е секојдневие. Ние тешко дека би издржале подолго време при вакви екстремни услови…па дури и да имаме вака ладно пиво 🙂

Како се лади пиво во Канада

Во продолжение уште 2 идеи кои ги сретнавме на Reddit како може да ја искористите зимата т.е. снегот за да имате ладно пиво во секое време. Остануваме уште да чекаме да падне првиот снег и кај нас оваа година.

Ладење на пиво во зима

Ладење на пиво во зима

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар