Кригла Пиво

Како Heineken го прославува 1-ви Април

Првоаприлска шега на ХајнекенКако ќе реагирате доколку кошничката на вашиот велосипед некој ја замени со празна Heineken гајба?

Едноставна и креативна идеја на агенцијата TBWA која беше реализирана во Амстердам на 1-ви Април оваа година. Знаејќи дека се работи за Холандија, уште повеќе што е на денот на шегата, не веруваме дека некој би се налутил. Добро, сигурно посреќни би биле доколку гајбата е полна со пиво 🙂

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар