Кригла Пиво

Како да отворите пивско шише со хартија

Carlsberg рекламаДалеку од најдобра реклама, како што самите си пишуваат, но дефинитивно една од најкорисните печатени реклами за пиво. Следете ги инструкциите од рекламата и ќе научите како да отворите шише пиво со истата. Многумина сигурно го знаат трикот, a за другите погледнете го видеото.

Рекламата е за данското пиво Carlsberg, a изработена од белгиската агенција Duval Guillaume.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

1 коментар

Додади нов коментар