Кригла Пиво

Како да направите домашно пиво?

Како да направите домашно пиво?

Мајстор за пиво е електронска продавница во Србија која што се занимава со продажба на потребни состојки, материјали и прибор за правење на домашно пиво. Меѓу другото нивна цел е и едукација на потрошувачите како се прави домашно пиво кое ќе биде со посебен квалитет и вкус.

За сликовито да го објаснат процесот на правење пиво, го изработиле ова видео кое на доста едноставен и краток начин ги прикажува сите фази додека да добиете готов производ. Доколку ве интересира оваа тема, препорачуваме да го погледнете и овој инфографик за подготовка на свое пиво.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар