Кригла Пиво

Како да кажете „пиво“ во Европа

Како да кажете „пиво“ во Европа

Интересна и прегледна мапа направена од Feòrag NicBhrìde која ви покажува како да кажете „пиво“ во секоја европска земја. Ќе ви биде од корист ако често патувате 🙂

Извор: Feorag.com

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар