Кригла Пиво

Кај е пивото бе?

К-15K-15 отсекогаш биле мајстори за правење на скечови, но и на рекламни видео спотови. А, кога ќе се искомбинираат тие две работи може да се добие многу моќна реклама. Подолу е еден скеч што е прегледан повеќе од 20.000 пати само на YouTube, кој што содржи очигледна реклама на Скопско. Сигурно сите сме се нашле во ситуација да повторуваме некоја од репликите на Миле, Тошо или Цацко.

Ова безвременско видео вреди сигурно повеќе од сите досегашни реклами на Скопска Пивара за овај бренд.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

1 коментар

  1. teknuvalo May 22, 2011 во 2:05 am

    Шо тереунтереун бе, кај е месото :::::::::::::::)))))))))))))))))))))))))

Додади нов коментар