Кригла Пиво

Kaде да пиете пиво во Осло

Kaде да пиете пиво во Осло

The Craft Beer Channel е еден од нашите омилени пивски YouTube канали. Нивното последно видео е репортажата од главниот град на Норвешка каде ги препорачуваат најдобрите места за пиење пиво и некои од пивата кои што треба да ги пробате доколку го посетите Осло.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар