Кригла Пиво

Каде да пиете пиво во Њујорк

Каде да пиете пиво во Њујорк

YouTube каналот The Craft Beer Channel со нова видео репортажа, овојпат со избор од неколку одлични места каде што може да пиете craft пива доколку го посетите Њујорк.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар