Кригла Пиво

Kabinet со награда REGPAK за најдобра амбалажа во регионот

Kabinet со награда на REGPAK за најдобри етикети во регионот

На 7-мото издание на REGPAK, доделување на награди за најдобри амбалажи на пазарот во Македонија, Србија, БиХ, Црна Гора, Хрватска и Словенија, меѓународното стручно жири и додели награда на Kabinet Brewery од Србија за серијата на етикети на нивните craft пива.

Втората REGPAK награда беше доделена за серијата на вина „Pod zidom“ од Хрватска.

Извор: Ambalaza.hr

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар