Кригла Пиво

Џенифер Лопез во бразилска реклама за пиво

Џенифер Лопез во бразилска реклама за пиво

Латиноамериканската музичка ѕвезда Џенифер Лопез е главното лице во кампањата на бразилското пиво Brahma за годинешниот карневал во Рио Де Женеиро. Brahma е официјален спонзор на карневалот кој ќе се одржи од 17-ти до 21-ви Февруари и каде се очекува да се појави и Џеј Ло. Таа е поканета да гостува на карневалот при што во двете снимени реклами е прикажано како се подготвува за патувањето и учи да игра самба и да зборува португалски.

Sapucar“ е изведен збор од местото каде што се одвива парадата во Рио „Marquês de Sapucaí“. Сепак приказната од рекламата ретко кој ќе ја забележи бидејќи и овде акцентот е ставен на нејзиното најголемо богатство, задникот. Уживајте!

 

 

Објавено на 10.02.2012

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

3 коментари

Додади нов коментар