Кригла Пиво

Официјално пиво на Iron Maiden

Официјално пиво на Iron Maiden

Iron Maiden, легендарниот британски хеви метал бенд, оваа пролет ќе го промовира своето официјално пиво. Trooper Ale ќе го произведува малата пиварница Robinsons Brewery, а првите количини се очекуваат на почетокот од месец мај. Името на пивото доаѓа од нивната позната песна The Trooper.

Брус Дикинсон

Погледнете ја презентацијата на пивото и пиварницата од страна на пејачот на Iron Maiden, Bruce Dickinson. Изгледа вкусно \m/

Повеќе информации на: www.ironmaidenbeer.com

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

1 коментар

Додади нов коментар