Кригла Пиво

Impaled Nazarene со свое пиво – Goat Brew

Финскиот метал бенд Impaled Nazarene е најновиот во редот музички групи со свои пива. Goat Brew пивото е направено во соработка со пиварницата Vakka-Suomen Panimo од Uusikaupunki, Финска. За жал пивото е достапно само во нивната земја, што значи фановите во странство нема да можат да уживаат во ова пиво за време на нивните концерти.

Impaled Nazarene со свое пиво - Goat Brew

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар