Кригла Пиво

Игра со пиење пиво – The Big Bang Theory

Минатата недела започна новата шеста сезона на популарната ситком серија „The Big Bang Theory“ или ако сакате во превод „Теоријата за Биг Бенг“ односно „Бубалици“ (МТВ). Ние во продолжение за овај викенд ви нудиме американски тип на забава, игра со пиење пиво додека ја гледате новата епизода.

 • Еврејска шега – 1 пијачка
 • Шелдон тропа на вратата на Пени – 1 пијачка
 • Раш престанува да зборува кога ќе се појави женско – 1 пијачка
 • Друштвото оди на јадење – 1 пијачка
 • Некој игра компјутерски игри – 1 пијачка
 • Кога Пени ќе кажи „Sweetie“ – 1 пијачка
 • Кога Бернадет ќе кажи „Howie“ – 1 пијачка
 • Кога на Воловиц ќе му кажат дека нема докторат – 1 пијачка
 • Разговор по скалите – 1 пијачка
 • Пени не го разбира разговорот – 1 пијачка
 • Раш разговара со родителите на Скајп – 1 пијачка
 • Кога ќе се спомнат цимерските правила – 2 пијачки
 • „Bazinga!“ – 2 пијачки
 • Шелдон не сфаќа сарказам – 2 пијачки
 • Бернадет звучи како мајка му на Воловиц – 2 пијачки
 • Ејми искажува љубов кон Пени – 2 пијачки
 • Кога Ленард ќе каже „Here we go“ – 2 пијачки
 • Кога Шелдон се смее – 3 пијачки
 • Ленард се бакнува со Пени – 3 пијачки
 • Ејми се бакнува со Шелдон – 3 пијачки
 • Во продавница за стрипови – грицки
 • Во мензата на универзитет – грицки
 • Во кино – грицки
Напомена: Пијачка не значи цела чаша или цело шише пиво туку едно пиење. Внимавајте колку пиете, играта е само за забава и поинтересно следење на филмот.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар