Кригла Пиво

Хладно Пиво и The Toasters на Пивофест 2014

Хладно Пиво на Пивофест 2014

Хрватскиот панк бенд Хладно Пиво и американските ска ветерани The Toasters ќе настапуваат на 18 јули на 12-тото издание на фестивалот на пивото во Прилеп. Се работи за два искусни бендови на чија музика никој не може да остани рамнодушен и да не заигра и сигурно одлично ќе се вклопат на пивски фестивал. Хладно Пиво се сè уште актуелни со нивниот последен албум „Svijet Glamura“ но сигурно во Прилеп ќе свират и некои од нивните постари хитови.

Настапот на Хладно Пиво е потврден на страната од Password Production, додека на The Toasters на нивната официјална веб страна.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

2 коментари

  1. xxXxx June 19, 2014 во 9:19 pm

    Dali e sigurno potvrdeno za nastup na The Toasters.
    Fala puno

Додади нов коментар