Кригла Пиво

Heineken тестира пријателство за време на натпревар од Лигата на шампиони

Simone од Италија е страствен фудбалски навивач кој најчесто натпреварите од Лигата на шампиони ги гледа во домашна атмосфера со неколку свои пријатели. Но тој изненадно добива само една VIP влезница за натпреварот Рома-Реал и без размислување ја прифаќа. Само малку тешко му оди комуникацијата со пријателите и објаснувањето зошто не може со нив да го гледа натпреварот. Завршницата на рекламата е во видеото подолу.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар