Кригла Пиво

Нови реклами на Heineken во мај

Heineken

За да не ги запоставиме последните рекламни спотови на Heineken, ги собравме во еден пост. Најмногу внимание предизвикува првата реклама особено што актерите во неа добија гратис влезници за финалето од Лигата на шампиони на Вембли. Режирано или не, идејата е одлична. Погледнете сами.

Heineken – The Negotiation

Heineken: The Kick

Heineken: Indie coaching

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар