Кригла Пиво

Heineken: Распродажба на чевли

Heineken: Распродажба на чевли

Голема распродажба на женски чевли во Бразил за време на финалето од Лигата на шампиони помеѓу Реал Мадрид и Атлетико Мадрид. Можеби некои ќе ја осудат оваа кампања на Heineken дека е сексистичка, но мора да признаете дека идејата е одлична. Ако женската популација не е заинтересирана за фудбал, мора да смислите некоја забавна активност за нив како би можеле нивните мажи или момчиња на мира да уживаат во големото финале. Win-win ситуација 🙂

Извор: AdWeek.com

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар