Кригла Пиво

Heineken: Патот до финалето на ЛШ

Heineken: Патот до финалето на ЛШ

Што е способен да направи еден фудбалски фанатик за да стигне на време за големото финале од Лигата на Шампиони кое оваа година ќе се одржи во Лондон? Погледнете ја најновата реклама на Хајнекен за авантурите на нивниот јунак на патот од Рио до Вембли стадионот.

Идејата и реализацијата на 48-часовното Heineken патување до главниот град на Англија е дело на агенцијата W+K од Амстердам.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар