Кригла Пиво

Heineken: Ноќен клуб од иднината [фото галерија]

Претходно во март пишувавме за концептот на Хајнекен за дизајнирање на футуристички ноќен клуб, а финалните резултати беа претставени пред 2 дена на неделата на дизајн во Милано, Италија. Во проектирањето на ноќниот клуб од иднината учествуваа 19 дизајнери и стотина љубители и чести посетители на популарните ноќни клубови во светот.

Како би изгледал ноќниот клуб од иднината според Heineken можете да погледнете во фото галеријата подолу. Како ви се допаѓа овај футуристички ноќен клуб?

[nggallery id=13]

Објавено на 19.04.2012

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

1 коментар

Додади нов коментар