Кригла Пиво

Heineken Lovefest во Врњачка Бања

Heineken Lovefest во Врњачка Бања

Годинава Heineken LoveFest во Врњачка Бања, Србија (7, 8 и 9 август) е со нов концепт, со над 70 изведувачи, пет музички сцени и 10 фестивалски зони. На фестивалот ќе има од хаус, техно, хип-хоп, сe до познати регионални рок-звуци, кои ќе се чујат на петте сцени.

На главната сцена ќе настапат легендите на техно-сцената – Џеф Милс, Кени Ларкин и Роберт Худ. Од балканските изведувачи, пак, ќе бидат: Партибрејкерс, Канду Коџа и Небојша, Рамбо Амадеус, С.А.Р.С., Бед копи, Лет 3, Никола Врањковиќ, Ритам Нереда, како и дуото Who See.

За повеќе информации: facebook.com/lovefestmk

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар