Кригла Пиво

Heineken Light – Occasionally Perfect Billboard

Heineken Light - Occasionally Perfect BillboardПред некој ден пишувавме за подвижниот билборд на James Ready, а денеска ја претставуваме креативната употреба на билборд за Heineken Light – Occasionally Perfect Billboard по твитер препорака на NotSocialMediaBlog.

Како и досега Heineken смислува нов и забавен начин еден наизглед обичен билборд да го претвори во нешто повеќе од тоа.  Сето тоа под мотото „Occasionally Perfect“ под кое претходно реализираа неколку рекламни спотови како Snakeskin Jacket или Handlebar Moustache што предизвикаа внимание кај гледачите.

Погледнете го видеото:

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар