Кригла Пиво

Heineken Ignite: Интерактивно шише

Heineken Ignite: Интерактивно шише

Хајнекен го претстави првото интерактивно шише во рамките на својот проект: Heineken Ignite. Ова интерактивно шише има сензори за движење и мини ЛЕД диоди кои светат во одредени ситуации како наздравување или пиење од шишето, но исто така може да бидат синхринизирани со музиката.

Heineken верува дека со ова шише ќе воведе нов пристап и нов начин на доживување за посетителите на журките во клубовите и дискотеките. Како тоа изгледа на дело, погледнете во ова видео:

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар