Кригла Пиво

Heineken – Handlebar Moustache

„Handlebar Moustache“ е новата реклама на Heineken Light како продолжение на претходно емитуваната „Snakeskin Jacket“. Задржани се стилот и хуморот кој го таргетира американскиот пазар, а темата овојпат е насочена кон уметничките мустаќи на главниот протагонист.

Видеото е повторно дела на маркетинг агенцијата Wieden + Kennedy од New York:

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар