Кригла Пиво

Heineken: Градот

Heineken: Градот

Погледнете го најновиот, седми мини филм од серијата реклами „The Legends“ на Heineken. Спотот е дело на Wieden + Kennedy Amsterdam, а во него главниот актер како за промена го открива својот град наидувајќи на многу неочекувани авантури во својот напор да го врати изгубениот сет со визит карти на непознатата девојка Ева 🙂

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар